У оквиру ЕУГЛОХ алијансе, Универзитет у Лунду и Универзитет Париз Сакле 3. јуна 2026. године, с почетком у 16 часова, организују вебинар Spotlight on Education: Reflections on the European Degree Label: Northern and Southern perspectives, намењен академском и административном особљу укљученом у наставни процес, превасходно када су у питању заједнички студијски програми, који се развијају у сарадњи са универзитетима из различитих европских земаља.
European Degree Label представља заједнички сертификат који прати диплому стечену на заједничким студијским програмима, реализованим од стране два или више европских универзитета. У циљу промовисања јединственог европског простора високог образовања и повећања мобилности студената, European Degree Label додељује се транснационалним студијским програмима који испуњавају заједничке критеријуме Европске уније, подразумева поједностављење сарадње, смањење административних баријера између универзитета и има за циљ јачање глобалне конкурентности европских диплома.
О теми ће говорити Åsa Ekberg, представница Шведске у оквиру European Degree Policy Lab, са Универзитета у Лунду и Laura Howard, чланица Joint European Degree Label Advisory Board, са Универзитета у Кадизу, Шпанија.
Заинтересовани чланови академске заједнице могу се регистровати за праћење вебинара до 2. јуна 2026. године.
Мапа сајта | Copyright © 1998- Универзитет у Новом Саду. Сва права задржана. | webmaster: webadm@uns.ac.rs