На Лајденовој ранг листи најбољих универзитета за 2019, УНС је рангиран на 6. месту у свету према критеријуму родне избалансираности аутора научних радова.
Универзитет у Новом Саду први пут се појављује на глобалној Шангајској листи најбољих универзитета у свету (ShanghaiRanking / Academic Ranking of World Universities – ARWU), на којој се налази између 901. и 1000. места.
Универзитет у Новом Саду рангиран је на глобалној ранг листи универзитета према академским перформансама УРАП (University Ranking by Academic Performance – URAP) у школској 2017/2018. години, на којој је позициониран на другом месту у Србији и 860. месту на светској листи.
Универзитет у Новом Саду по други пут се појављује на QS ранг листи (QuacquarelliSymonds, Велика Британија) и налази се међу 250 најбољих универзитета из области пољопривреде и шумарства, пошто је рангиран између 201. и 250. места, што представља напредак у односу на прошлогодишње рангирање када је Универзитет у Новом Саду био између 251. и 300. места.
U-Multirank сарађује са водећом европском групом универзитета за науку и технологију у последњим рангирањима и представља глобалну веб алатку за рангирање за универзитете. Најновија рангирања, објављена су на сајту (www.umultirank.org) и рангирају универзитете са фокусом на науку и технологију према индикаторима који одговарају профилима универзитета.
Факултет спорта и физичког васпитања Универзитета у Новом Саду први пут се појављује на Шангајској ранг листи (енгл. Shanghai Ranking) и налази се међу 300 најбољих у свету у области спорта (рангиран је између 201. и 300. места).
Универзитет у Новом Саду први пут се појављује на Шангајској ранг листи (енгл. Shanghai Ranking) и налази се међу 150 најбољих универзитета из области прехрамбених технологија (Food Science and Technology), пошто је рангиран између 101. и 150. места.
УНС се први пут појављује на Шангајској ранг листи и налази се међу 150 најбољих из области прехрамбених технологија и међу првих 500 iz области математике.
Универзитет у Новом Саду први пут се појављује на Шангајској ранг листи (енгл. Shanghai Ranking) и налази се међу 500 најбољих универзитета из области математике, пошто је рангиран између 401. и 500. места.
У среду, 17. маја 2017. године, на Универзитету у Лајдену (Холандија) објављени су резултати рангирања универзитета за 2017. годину. Од укупно 26.000 акредитованих универзитета у свету, рангирана су само 902. Универзитет у Новом Саду се нашао на 721. месту, што је за 35 места бољи резултат у односну на претходну годину.
На QS светској ранг листи универзитета по областима Универзитет у Новом Саду први пут се нашао између 200. и 300. места у области пољопривреде и шумарства.
Универзитет у Новом Саду први пут је рангиран на Лајден ранг листи 2016. године, што је значајан напредак како за Универзитет тако и за земљу у целини.
Поводом објављивања резултатa рангирања универзитета за 2016. годину на Универзитету у Лајдену, у Ректорату Универзитета у Новом Саду 8. децембра 2016. године одржана је конференција за медије. Представницима медија обратио се ректор Универзитета у Новом Саду проф. др Душан Николић, након чега је проректорка за науку проф. др Снежана Смедеревац представила детаљније податке о рангирању Универзитета у Новом Саду на Лајден ранг листи најбољих универзитета у свету у 2016. години.
На Универзитету у Новом Саду је поводом објављивања Вебометрикс глобалне ранг листе универзитета 10. августа 2016. године одржaна конференција за штампу. Медијима се на конференцији обратио проф. др Душан Николић, ректор Универзитета, и том приликом саопштио податке истраживања које је спровела Сајберметрикс лабораторија Шпанског националног истраживачког савета.
У конкуренцији од 24.000 високообразовних институција широм света, Универзитет у Новом Саду је у најновијем издању светске ранг листе универзитета Вебометрикс (Webometrics Ranking of World Universities), из јула 2016. године, заузео 886. место и тиме се нашао у престижном друштву првих хиљаду универзитета у свету по видљивости, присутности, отворености и изврсности.
Универзитет у Новом Саду од 2014. године учествује у новом приступу међународног рангирања институција високог образовања под називом U-Multirank. U-Multirank представља независно рангирање мултидимензионалног карактера окренутог корисницима које припрема и финансира Европска комисија и ERASMUS+ програм.
У оквиру наведеног приступа се упоређују достигнућа универзитета у пет активности широког дијапазона: 1) наставе и учења, 2) истраживања, 3) трансфера знања, 4) међународне оријентације и 5) регионалног ангажовања и том веб алатком омогућују се поређења на нивоу универзитета као целине, кaо и на нивоу специфичних области.