Организатори програма, компанија L’Oréal у Србији, Министарство науке, технолошког развоја и иновација и Национална Комисија за УНЕСКО, у потрази су за новом генерацијом младих научница које ће се придружити заједници изванредних жена које су у протеклих 12 година у нашој земљи награђене овом престижном стипендијом. Рок за овогодишњи конкурс Националних стипендија „За жене у науци“ продужен је до 30. априла 2023. године.
И ове године најталентованијим научницама биће додељене три стипендије, свака у износу од по пет хиљада евра у динарској противвредности. Националне стипендије „За жене у науци“ представљају вид подршке њиховом даљем професионалном усавршавању и подстицај да наставе да се баве науком у Србији.
Све младе жене које се баве научним истраживањима у области природних наука и имају до 35 година, уписане или завршене докторске студије, своје пријаве могу поднети на веб-сајту, где је могуће наћи више информација о самом програму и начину пријављивања, укључујући и пријавни формулар и општа правила конкурса за 2023. годину.
Националне стипендије додељују се у оквиру светски познатог програма L’Oréal - UNESCO “За жене у науци” (L’Oréal - UNESCO For Women in Science). Добијањем стипендија, локални таленти постају део заједнице коју чини више од четири хиљаде жена из 110 земаља света које су добиле директну подршку у склопу ове иницијативе. У нашој земљи је од покретања програма „За жене у науци“ до данас, на конкурсу за Националне стипендије учествовало више од 600 младих научница, а најбољима је до сада додељено 35 стипендија, у износу вишем од 20 милиона динара.
Међународни програм „За жене у науци“ покренут је 1998. године у партнерству L´Oréal-a и UNESCO-а, и награђује и промовише жене чија су изузетна достигнућа допринела научном напретку у целом свету. Програм се данас реализује широм света и подразумева различите видове подршке женама у науци, укључујући чувене интернационалне Награде „За жене у науци“ и више од 50 регионалних и локалних програма стипендија посвећених развоју младих талената.
Мапа сајта | Copyright © 1998- Универзитет у Новом Саду. Сва права задржана. | webmaster: webadm@uns.ac.rs