Ужа научна област истраживања: Аутоматика и управљање системима; Биомедицинско инжењерство.
Образовање: Дипломирао је на Факултету техничких наука у Новом Саду, смер Електроника и телекомуникације 1992. године са просечном оценом 9,00. Магистрирао је на Факултету техничких наука 1996. године у области Аутоматика и управљање системима, а докторску дисертацију је одбранио 2003. године из области Електротехничко и рачунарско инжењерство, такође на Факултету техничких наука.
Професионална каријера на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду: Запослио се на Департману за рачунарство и аутоматику Факултета техничких наука у Новом Саду 1992. године. У звање доцента изабран је 2004. године, ванредног професора 2009. године и редовног професора 2014. године, у ужој области Аутоматика и управљање системима.
На Факултету техничких наука изводи наставу на свим нивоима студија студијских програма Рачунарство и аутоматика и Биомедицинско инжењерство на следећим предметима: Основе биомедицинског инжењерства, Основе неуралних протеза, Хардверски интерфејси, Примена ДСП у управљању (основне академске студије); Неуралне протезе и неурални интерфејси, Принципи електротерапије (мастер академске студије), Одабрана поглавља из сигнала и система, Одабрана поглавља из дизајна медицинских уређаја, Одабрана поглавља из неуралних протеза (докторске академске студије).
Као аутор и коаутор објавио је близу 100 радова из области биомедицинског инжењерства и аутоматског управљања и 2 техничка решења. Био је ментор 3 докторске дисертације и више мастер и дипломских радова.
Учешће у научним пројектима:
Домаћи пројекти: „Развој виртуелних и телемедицинских уређаја за електрофизиолошка мерења“, Министарство за науку и заштиту животне средине Републике Србије, број ИT.1.08.3221.Б (2002-2005); „Развој уређаја и метода особа са поремећајима сензорно-моторних функција“, Министарство науке и заштите животне средине Републике Србије, број TР-6117A (2005-2008); „Утицај медикаментозне терапије и функционалне електротерапије на спастичност код деце оболеле од церебралне парализе“, Покрајински секретаријат за науку и технолошки развој АП Војводине, број 114-451-01302/2007-02 (2007-2009); „Електронски систем за управљање покретима особа са инвалидитетом“, Министарство науке Републике Србије, број TР-11019 (2008-2011); „Примена биомедицинског инжењеринга у претклиничким и клиничким истраживањима“, Министарство просвете, науке и технолошког развоја, број ИИИ41007 (2011-); „Развој система за детекцију и пре-дијагностику повреда настрадалих учесника у саобраћајним незгодама“, Покрајински секретаријат за високо образовање и научноистраживачку делатност АП Војводине (2019);
Европски пројекти: „HUTON – HUman TOol Network“, European Commision TEMPUS, број 530510-TEMPUS-1-2012- 1-RS-TEMPUS (2012–2015); „Smart integrated extreme environment health monitor with sensory feedback for enhanced situation awareness — SIXTHSENSE“, H2020 European Commision, број 883315 – SIXTHSENSE (2020-).
Руководећа и организациона делатност на факултету, као и у националним и међународним организацијама и телима:
Шеф катедре за системе, сигнале и управљање, Факултет техничких наука Нови Сад; Директор Департмана за рачунарство и аутоматику, Факултет техничких наука Нови Сад; Руководилац студијског програма, основне и мастер академске студије Рачунарство и аутоматика; Руководилац студијског програма, основне, мастер и докторске академске студије Биомедицинско инжењерство. Руководио је оснивањем и акредитацијом студијког програма Биомедицинско инжењерство, основне, мастер и докторске академске студије, чиме је Факултет техничких наука Универзитета у Новом Саду постао једини факултет у региону који школује студенте на сва три нивоа у овој мултидисциплинарној области. Копредседник секције за Биомедицинску технику и члан председништва Друштва за електронику, телекомуникације, рачунарство, аутоматику и нуклеарну технику Србије (ЕТРАН); Члан међународног професионалног удружења The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE).
Мапа сајта | Copyright © 1998- Универзитет у Новом Саду. Сва права задржана. | webmaster: webadm@uns.ac.rs