
Клуб професора емеритуса Универзитета у Новом Саду наставио је и у академској 2024/2025. години са серијом отворених предавања у оквиру пројекта „Дигитализација и адаптација савремених процеса високог образовања кроз афирмацију модерних трендова учења“, који се реализује уз подршку Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност.
Прво предавање у новој школској години одржао је проф. др Жељко Текић, професор Graduate School of Business, HSE University у Москви, са богатим искуством у областима предузетништва и управљања иновацијама. Током предавања насловљеног „Вештачка интелигенција и будућност управљања иновацијама: трансформација процеса и организација“, које је реализовано 15. октобра 2024. године у Централној згради Универзитета, професор Текић је говорио о искуствима и савременим трендовима истраживања у области управљања иновацијама и коришћења вештачке интелигенције у тој области, са посебним акцентом на промену односа између вештачке интелигенције и управљања иновацијама, као и утицај ВИ на организационе структуре, стратегије компанија и улоге запослених.
Модератори скупа били су проф. емер. др Неда Мимица Дукић, проф. емер. др Илија Ћосић и др Миљан Шуњевић, научни сарадник, Факултет техничких наука.
Др Жељко Текић дипломирао је на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду 2003. године као најбољи студент Универзитета, мастер студије је завршио на Универзитету у Нотингему, докторирао је 2012. на Универзитету у Новом Саду, уз постдокторско усавршавање на Fraunhofer Institute у Штудграту и Freie Universität у Берлину, а био је и гостујући професор на Massachusetts Institute of Technology (MIT). Његова истраживачка интересовања усмерена су на области управљања иновацијама, коришћење вештачке интелигенције у иновацијама, анализу предузетничких екосистема и коришћење великих података за проучавање start up компанија.
Мапа сајта | Copyright © 1998- Универзитет у Новом Саду. Сва права задржана. | webmaster: webadm@uns.ac.rs